Spotify umožňuje muzikantům pracovat v reálném čase s daty jejich fanoušků

Streamování hudby razantně změnilo způsob, jakým spotřebitelé poslouchají hudbu, ale také umožňuje společnostem sledovat způsoby našeho chování v rámci hudebního vkusu. Tato data jsou nesmírně důležitá i pro umělce, kteří mohou tyto informace využít k tomu, aby zjistili, kdo poslouchá jejich hudbu a co přesně se jim líbí.

Mobilní aplikace zvaná „Spotify for Artists“ byla již představena v beta verzi na začátku tohoto roku. Podle Spotify byla aplikace navržena tak, aby uspokojila poptávku umělců, kteří jsou na cestách a chtějí kontrolovat statistiky přímo ve svém telefonu.

Aplikace umělcům poskytuje podrobné informace o jejich nově vydaném albu, a to v reálném čase. Když se na Spotify objeví jejich nový singl, EP, nebo album, tak první data umělci získají už první týden po vydání. Vedle dat o streamované hudbě zde umělci najdou informace o posluchačích. Jejich věk, pohlaví, místo, a dokonce i to, zda hudbu poslouchají na počítači nebo v mobilu. Zároveň zde uvidí, jací jiní umělci se jejich cílové skupině mohou líbit. Umělci se mohou se svými fanoušky přiblížit tak, že mohou sdílet hudbu, která se líbí jim.

Díky těmto živým datům mohou umělci vidět, jak lidé reagují na jejich písně a na základě toho upravit svoji propagační strategii. Data mohou využít i k cílení na Facebooku, nebo mohou umělci objevit zemi, kam by se měli vydat na turné.

Aktualizovaná aplikace je už nyní dostupná na iOS, ale během dalších týdnů bude k dispozici i pro Android.