Nvidia postavila svůj vlastní funkční holodeck

Nvidia chce pro své vývojáře vytvořit fotorealistickou platformu s virtuální realitou. Nazvala jej Nvidia Holodeck. V této platformě mohou designéři simulovat fyziku a vyvíjet velmi detailní modely a spolupracovat s ostatními v tomto virtuálním světě. Designéři tak mohou vidět na vlastní oči své návrhy, jak budou vypadat v realitě a díky tomu mohou rozvíjet produkty mnohem rychleji než doposud.

Mezi hlavní přednosti tohoto holodecku patří schopnost vykreslovat vysoce detailní modely v reálném měřítku, takže designéři mohou vidět každý šroub a detail, čímž zajistí přesnost výroby.

Nvidia nejspíš plánuje vydat i headset speciálně navržený pro tento software, ale pravděpodobně bude možné využít tuto technologii i v rámci HTC Vive nebo Oculus Rift. Designéři tak budou moci za pomocí tohoto holodecku navrhnout autonomní vůz a prohlédnout si ho ze všech stran. Zároveň budou upozorněny na potenciální bezpečnostní problémy, které je třeba vyřešit.

Některé firmy (třeba stavební firma KPF nebo společnost NASA) už si mohly vyzkoušet prototyp a prý se těší na výsledek. Holodeck by měl být dostupný v září 2018.