Tento program chce z vašeho prohlížeče udělat e-mailového klienta s lepším zážitkem

Člověk si může vybrat z mnoha e-mailových poskytovatelů, ale dá se říct, že jsou téměř všechny stejné až na nějaké drobnosti. To chce služba Superhuman změnit a chce z e-mailu udělat bezproblémový zážitek. Za projektem stojí Rahul Vohra, což je zakladatel Gmailového rozšíření Rapportive, který LinkedIn koupil v roce 2012 za 15 milionů dolarů.

Superhuman umožňuje uživateli rychle provádět interakce prostřednictvím jednoduchého designu prohlížeče. Program se řídí pravidlem 100 ms, které stanovil Paul Buchheit (což je tvůrce Gmailu). Toto pravidlo říká, že každá interakce by se měla odehrát za méně než 100 milisekund. Mezi další funkce patří například možnost vidět, kdy příjemce otevřel váš e-mail, zajímavá data ze stránek na sociálních sítích, vrátit odeslání e-mailu, upomínky a další. Program také funguje offline, což je velký bonus pro lidi, kteří tráví spoustu času na cestách a nevědí, kdy se opět připojí na Wi-Fi.

Vohra už měl nápad na program Superhuman během doby, kdy pracoval v LinkedIn. Chtěl vytvořit Gmail program postavený na prohlížeči, který by odrážel moderní éru internetu a byl pro uživatele, kteří chtějí dělat věci rychleji. Aby to mohl realizovat, tak se soustředil více na výkonnější funkci prohlížeče než na vzdálený server. To je postavené na faktu, že uživatelé mají výkonnější počítače s moderními CPU a pevnými disky.

Vohra se tak chce zaměřit se svým Superhuman projektem zaměřit na podnikatelský trh, kde uživatelé tráví hodně času na e-mailech. Jeho úspěch může záviset na tom, kolik času tráví člověk na svých e-mailech a kolik času by ušetřili tím, kdyby se od Gmailu nebo jiné služby přesunuli na Superhuman. Když opravdu ušetří tolik času, tak se může stát, že uživatelé nebudou mít problém platit za takovou službu. Typický uživatel jej totiž nebude chtít použít, protože mu tolik na rychlosti nezáleží.

Pokud si tuto službu chcete vyzkoušet, tak přes ProductHunt máte možnost získat VIP přístup. Ale čekací listina roste docela rychle. V tuto chvíli je tam už přes 50 000 zájemců.