Tento startup má za cíl snížit vysoké marže v kosmetickém průmyslu

Startup Brandless zaměřující se na rychloobrátkové spotřební zboží nabízí prvotřídní kosmetické výrobky za 3 dolary. Pokud se divíte, jak může být prvotřídní zboží za tak nízkou cenu, tak nadnárodní značky u svých produktů mají vysokou marži. U některých produktů je to dokonce až 400 %. Jen během prvního týdne od spuštění získal Brandless objednávky ze 48 států v USA. Což názorně ukazuje poptávku po těchto bezznačkových a „čistých“ produktech.

Pojmem „čistý“ produkt označuje společnost produkty, které nemají v sobě žádné potenciálně toxické složky. V tuto chvíli Brandless nabízí více než 200 výrobků. Od pleťové vody, přes ústní vodu, šampóny, kondicionéry, až po vitamíny pro muže i ženy. Každý produkt má jednotnou cenu 3 dolary.

Jak už jsme zmínili výše, tak společnost nabízí produkty za nízkou cenu díky tzv. „BrandTax“, což jsou skryté náklady a marže, které jsou typické pro velké společnosti. Společnost se pyšní tím, že dělá důkladný výzkum u spotřebitelů, testuje s nimi produkty a uzavírá partnerství s dodavateli, kteří mají za cíl omezit vznik velkého množství odpadu a udržují tak věci co nejjednodušší.