Lufthansa FlyingLab DMEXCO 2017

Lufthansa chce na palubu letadla přinést zajímavé přednášky

Cestující v letadle si mohou vybrat z mnoha způsobů, jak zabít čas během dlouhého letu. Můžou poslouchat hudbu, dívat se na filmy, číst si apod. Občas to vyžaduje kreativitu, aby se člověk nezbláznil z dlouhého letu. Proto chce letecká společnost Lufthansa nabídnout další možnosti. V rámci jejich programu FlyingLab experimentují s novou možností v podobě živé zábavy, která nabízí interakci se speciálním hostem.

V rámci toho bylo vytvořené malé přenosné studio, které je přeneseno přímo k cestujícímu a moderátor v podobě speciálního hosta mu nabízí možnost se dozvědět něco nového o specifickém tématu. To podstatné je, že se cestující mohou přímo ptát, aby se dozvěděli něco víc. Tyto „přednášky“ mohou zahrnovat představení nových technologií jako je virtuální realita nebo roboti. Tato služba byla naposled k dispozici v rámci letu z New Yorku do Frankfurtu a cestující měli příležitost se seznámit s Terencem Kawajou, což je investor do marketingových technologií, nebo Cindy Chin, což je žena pracující pro NASA.

Za tuto zábavu si Lufthansa (zatím) neúčtuje žádné poplatky navíc. Nabízí to v rámci standardních služeb. Zajímavostí je, že se zvýšil počet rezervací letenek právě v letadlech, kde je tato služba k dispozici, právě kvůli zájmu tématům a řečníkům.

První FlyingLab se konal již v červnu 2016. Kdy však bude k dispozici další program FlyingLabu není známo.