JAMIE OLIVER WITH HIS FAMILY AT HIS ESSEX FARM AUG 2017 DISCOVERY 5 SVO PHOTOGRAPHED BY NEALE HAYNES

Land Rover postavil pro Jamieho Olivera unikátní pojízdnou kuchyni

Special Vehicle Operations (Speciální operace vozidel) je program od automobilky Land Rover, v rámci kterého vyrábí speciální edice SUV vozů s unikátními funkcemi. Program vznikl teprve v roce 2014, ale už stihli vyrobit vozy pro módní ikonu Paula Smithe, nebo speciální filmový vůz Jamese Bonda ve filmu Spectre. Jejich nejnovější model je vyroben ve spolupráci s šéfkuchařem Jamie Oliverem, se kterým přeměnili pátou generaci modelu Land Rover Discovery na pojízdnou kuchyni.

Spolupráce nevznikla jen tak. Jamie Oliver je dlouhodobým zákazníkem a fanouškem značky Land Rover. Při navrhování nadhodil některé zdánlivě nerealizovatelné nápady, ale zdá se, že tým programu SOV si s tím bez problémů poradil.

Výsledný vůz tak má 15 kuchařských funkcí. Od  zahrádky s bylinkami, přes sporák u motoru, zmrzlinovače na kolech až po integrovaný topinkovač na střední konzoli.

Land Rover Discovery „Kitchen Edition“ bude představen v sérii tří videí, které Oliver vyrobil pro svůj YouTube kanál. První zaznamenává vývoj návrh, poté následuje odhalení a nakonec dojde k několika názorným ukázkám vaření.