Lékárna CVS přichází s novým návrhem obalů na lékovky

Lékárna CVS Pharmacy se snaží dosáhnout nového grafického přístupu u lahviček na léky. Design je součástí nového systému ScriptPath, se kterým lékárna přišla. Tento systém se snaží pomocí ikon, barevného kódování a intuitivního značení zabránit chybám, které pacienti občas dělají. Podle údajů to pomůže více než 50 % Američanů, kteří užívají alespoň dvě pilulky denně.

Tento nový design obsahuje paletu čtyř specifických časových období: ráno, poledne, večer a noc. Vedle těchto období je pole s počtem pilulek, které je potřeba vzít. Pokud například uživatel potřebuje brát dva léky po každém jídle, tak se u položek ráno, poledne a večer bude číslo 2. Samozřejmě každá lahvička je označena jménem pacienta a názvem léku.

Toto zjednodušené značení je součástí ekosystému správy předpisů pro pacienty „CVS ScriptPath Prescription Schedule“. S touto službou se při každé pacientově návštěvě lékárny CVS automaticky zkontrolují předpisy a lékař je vytiskne na speciální štítky.

Za tímto systémem stojí designérka Deborah Adler, která si to už vyzkoušela u systému ClearRX pro lékárnu Target. Deborah se rozhodla navrhnout uživatelsky přívětivější design poté, co její otec zaměnil babiččiny prášky za svoje.

Tento nový systém ScriptPath Prescription Schedule bude k dispozici příští rok na požádání ve více než 9 700 lékárnách CVS po celém světě.