Umělá inteligence od Net-A-Porter dokáže pro vás vybrat vhodné oblečení

Internetový obchod s luxusními značkami Net-a-Porter oznámil, že brzy zpřístupní nástroj na základě umělé inteligence, která bude schopná vybrat oblečení pro zákazníka na základě lajků, disklajků a cestovatelských plánů.

Tento nový robot bude schopen přizpůsobovat zážitek z nakupování pro každého zákazníka zvlášť. Bude vybírat zboží na základě toho, kam se zákazník chystá vycestovat a zda cestu plánuje kvůli práci nebo zábavě. Podobný nástroj od společnosti Net-a-Porter bude vybírat pro zákazníka oblečení na základě předchozích nákupech.

Podle ředitele společnosti je personalizace v módním průmyslu klíčová, protože znalost zákazníka jim pomáhá nabízet lepší služby. Proto je umělá inteligence dalším krokem, jak zůstat v první linii.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762