Lilium chce rozjet vlastní taxi službu s elektroletadly

Pokud byste chtěli rozjet startup nabízející taxi službu s elektromobily, tak to v dnešní době budete mít těžké. Konkurence totiž začíná růst. To si uvědomil i německý startup Lilium, a tak se rozhodl rozjet taxi službu s elektroletadly.

Tato taxislužby by měla fungovat podobně jako nyní nabízí Uber. Prostě si objednají odvoz v elektroletadle a na miniaturním letišti společnosti počkají, než si je vyzvedne. Cestující navíc nebudou muset sahat hluboko do kapsy, když se budou chtít dostat rychle do práce. Při spuštění služby budou zákazníci platit 30 eur. Ale s růstem by měla cena poté klesat tak, že se dostane až na cenu 5 eur za cestu. Elektroletadla od Lilium by měla nabídnout pohodlných 5 míst a dokážou letět rychlostí 300 km/h. Dolet by měl být také 300 kilometrů na jedno nabití. Navíc během letu nevznikají žádné emise.

Startup má v plánu rozjet elektroletadla do roku 2019 a plně funkční taxislužby bychom se měli dočkat do roku 2025.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762