IKEA představila prototyp domácí farmy, kde si každý může vypěstovat jídlo

Inovativní agentura SPACE10 spadající pod nadnárodního výrobce nábytku IKEA dává opět o sobě vědět. Představila totiž domácí farmu, která dává lidem možnost si doma pěstovat vlastní jídlo.

Tento prototyp nesoucí název Lokal chce změnit pohled na tradiční zemědělství tím, že představí nové metody produkce potravin ve velkoměstech. V této farmě se experimentuje s hydroponickým pěstování, což je pěstování potravin bez půdy v živném roztoku.

SPACE10 na svém blogu uvádí, že s touto metodou lze pěstovat jídlo až třikrát rychleji a stačí k tomu o 90 % méně vody než u tradičních metod. Kromě toho není u zeleniny potřeba žádné sluneční záření. Rostliny berou energii výhradně z LED žárovek a minerální vody bohaté na živiny.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762