Rozšířená realita obohacuje články o realistické 3D modely

Digitální mediální společnost Quartz využívá svoji mobilní aplikaci k tomu, aby posílala svým čtenářům stručný přehled článků, ze kterých si může čtenář vybrat, zda je prozkoumá hlouběji nebo jej přeskočí. Nyní tato aplikace nabízí u některých článků obsah s rozšířenou realitou.

S příchodem aktualizace iOS 11 pro zařízení od Apple si tým vývojářů uvědomil, že je správný čas obohatit jejich novinky o rozšířenou realitu. První článek s AR obsahem byl o sondě Cassini, který vznikl ve spolupráci s NASA, Evropskou kosmickou agenturou a Italskou kosmickou agenturou.

Quartz si totiž všiml, že je těžké najít relevantní model, který by šel použít pro rozšířenou realitu. Takže jej dali společně dohromady, aby sonda vypadala co nejrealističtěji. Čtenáři si tak mohou prohlédnout objekt skrz rozšířenou realitu předtím, než se vrhnou na článek.

Uvidíme, jak se to prosadí v mediálním světě, kde teď začíná vládnout virtuální realita.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762