FDA chce změnit přístup k digitálním zdravotnickým technologiím

Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (známý spíše jako FDA) vybral devět technologických společností, mezi kterými je například i Apple, Fitbit a Samsung, aby se zapojili do pilotního vládního programu, který je zaměřený na uvedení inovativních zdravotnických zařízení na trh.

Společnosti v programu získají předběžnou certifikaci. Což znamená, že firmy mají příležitost představit nápad, který chtějí uvést na trh, i když ještě nemají připravený finální produkt. FDA se chce více zaměřit na samotný software a technologii než na produkt, se kterým přichází. To byl hlavní důvod, proč je v pilotním programu pouze devět společností.

FDA doufá, že tím nejen pomůže zjednodušit uvedení jednotlivých inovací na trh, ale vytvoří tak tlak na zdravotnický průmysl.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762