Chytrý měřič monitoruje spotřebu energie jednotlivých spotřebičů v domácnosti

Společnost 42 Technology vyvíjí chytrý měřící přístroj, jehož cílem je informovat spotřebitele o tom, které používané spotřebiče spotřebovávají nejvíce energie u nich doma.

Tento chytrý měřič byl naprogramován tak, aby monitoroval specifické vlastnosti těchto spotřebičů a převedl nasbírané informace do přehledné zprávy. Pokud si uživatel bude chtít tuto zprávu přečíst, tak se na data může podívat v chytrém telefonu, nebo si ji nechat přiložit k účtu za elektřinu. Společnost 42 Technology se domnívá, že je důležité zobrazit jednotlivé informace než dostat jen celkový údaj, který nikomu nic neřekne. Díky tomu může uživatel identifikovat, které zařízení spotřebovává nejvíce energie a na základě toho se rozhodnout, zda jej vůbec potřebují mít připojený nebo zda ho používat tak často.

V tuto chvíli mají tyto chytré měřiče nainstalováno několik zaměstnanců firmy 42 Technology v rámci testování, než zařízení upraví do finální podoby.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762