Švýcarské nemocnice zavádí flotilu lékařských dronů

Nemocnice musí reagovat rychle, aby pomohli pacientům, kteří potřebují okamžitou lékařskou pomoc. K tomu samozřejmě potřebuji i okamžitou dodávku potřebných zařízení nebo specifickou krevní skupinu. Ale většina nemocnic je postavena uprostřed města, takže rychlost může ovlivnit špatný provoz ve městě. Aby se tomuto problému dalo předejít, tak švýcarské nemocnice si pozvaly na pomoc Matternet, technologický startup ze Silicon Valley, aby jim postavili donáškovou síť dronů.

Tyto drony dokážou dovážet zdravotní zásoby mezi jednotlivými nemocnicemi, čímž se dokáže vyhnout automobilovému provozu, se kterým se musí potýkat klasická dodávka. V březnu tohoto roku se tyto drony testovaly ve městě Lugano. Jak tato donáška funguje, se můžete podívat v následujícím videu.

Matternet dodal, že tento systém může razantně zvýšit počet zachráněných životů, protože zkrátila dobu trvání donášky z 25 minut (dodávkou) na 3 minuty (dronem). První dokončená stanice dronů byla odhalena 20. září. Zavedení dalších stanic plánuje Matternet do konce letošního roku.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762