Designér si vyrobil formu na čokoládu pomocí krabice od vína a vysavače

Designování neznamená nutně vytváření něčeho nového. Někdy to může znamenat, že jen vylepšujete hodnotu něčeho již existujícího. Přesně tento přístup zvolil i Sebastian Melnitzky, který je food designér a podnikatel z Argentiny. Chce obohatit zážitek z jezení. Začal dělat výzkum ohledně čokolády a lískových oříšků, protože z designového hlediska je čokoláda velmi zajímavé jídlo, u kterého lze snadno měnit tvar, a navíc chutná dobře. Proto začal testovat, jak lidé reagují na různé tvary a formy. Na ideální chuť se chtěl zaměřit potom.

Čokoláda je zejména o sdílení, proto svým návrhy k tomuto přihlížel. Po mnoha návrzích přišel s finálním tvarem a začal vytvářet formu na čokoládu. K tomu si z krabice na víno a vysavače vyrobil vlastní stroj na vakuové formování, což ho stálo celkem 35 euro.

Nakonec se Sebastian zaměřil na recept, což byla obtížnější část, protože čokoláda je jemná a vyžaduje určitou úroveň odbornosti. Nakonec přišel s čokoládou s lískovými oříšky pocházející z Piemonte v Itálii, které dokonale sedí na navrženou formu. A výsledek vypadá následovně:

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762