Na stropě vlakového nádraží Grand Central se objevily portréty vědkyň

Brzy do Prahy dorazí Signal festival, který vždy ve večerních hodinách nabízí zajímavé světelné instalace. Tak tenhle článek může být inspirací, jak využít světelnou show jako marketingový nástroj.

V New Yorku se mohli lidé seznámit se dvanácti vědkyněmi, kde se jejich profily promítaly laserovou animací na strop slavného nádraží Grand Central Terminal. Akce probíhala od 19. do 21. září a vytvořila ji společnost GE. Kampaň nese název Unseen Stars (Nespatřené hvězdy) a má za úkol poukázat na to, že i ženy významně přispěly do světa vědy. Společnost si na pomoc přivzala agenturu BBDO New York. Kampaň klade otázku: Co kdyby bylo s vědkyněmi zacházeno jako s hvězdami?

Diváci byli totiž povzbuzování k fotografování animovaných scén a k jejich sdílení na sociálních sítí. Diváci se tak mohli seznámit s hvězdami jako je Millie Dresselhaus, první držitelka Národního vyznamenání za vědu; Danielle Merfeld a Sudha Maniam, které jsou inženýrky ve polečnosti GE; astronautka Vera Cooper Rubin; a Megan Smith první šéfka americké technologie.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762