Tento Ad Blocker zkrášlí webové stránky o květiny

Popularita blokátorů reklam roste a je tak jasné, že uživatele otravuje to množství internetové reklamy, které vidí na svých oblíbených stránkách. Ale co kdyby se tato prázdná bílá místa nahradila něčím krásnějším a inspirativním?

To je myšlenka stojící za Green Screen, což je bezplatné rozšíření pro internetový prohlížeč Google Chrome, který skryje bannery za krásnými ilustracemi květin. Proč zrovna květiny? Toto rozšíření totiž vytvořil online magazín The Green Gallery, který je pověřený Flower Council of Holland (ano, v Holandsku mají květinovou radu). Ilustrace jsou dílem špičkových umělců a designérů jako jsou Henk Schiffmacher, Geraldine Wharry, Loco Dice x Hoxxoh a designové studio Pigalle.

Nápad podnítil výzkum, který ukazuje, že květiny mají pozitivní vliv na náladu člověka a snižuje hladinu stresu. Sice zatím neexistuje žádný důkaz o tom, že digitální květiny budou mít stejný účinek, ale můžete to sami zkusit a stáhnout si rozšíření zdarma přes oficiální stránku Green Gallery.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762