AMC chystá přinést virtuální realitu do kin

Virtuální realita zažívá velký boom, což můžete vidět i díky některým článkům tady na webu. Výrobci her, mediální společnosti i technologické firmy investují do technologie na virtuální realitu. Nyní se k nim přidá i společnost AMC, která uzavřela spolupráci s firmou Dreamscape Immersive. Jejich společným cílem bude přinést zážitek z virtuální reality do kin AMC.

Řetězec kin investoval do společnosti Dreamscape 20 milionů dolarů a prý se diváci v USA a Velké Británii mohou dočkat zážitku v následujících 18 měsících. Bude se jednat o technologii „Virtual Reality Multiplex“, která umožňuje skupince až šesti lidí prozkoumat virtuální svět jako unikátní avataři a navzájem se vidět.

Podle AMC se jejich novinka představí jako nové zařízení, nebo bude začleněno do stávajících kin tak, že bude jeden ze sálů speciálně upraven. V tuto chvíli AMC jedná s filmovými studii a režiséry, kteří by vytvořili originální obsah jen pro jejich kina.

Očekávaná cena vstupenky prý bude kolem 15 až 20 dolarů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762