Tým žen navrhl nový design podprsenky pro 21. století

Bree McKeenová a spoustu dalších žen si myslelo, že se design podprsenky nedá již změnit. Přesto se rozhodla založit společnost Evelyn & Bobbie, kam pozvala další ženy, aby společně navrhly design podprsenky pro 21. století. Tento nový design by měl oproti tradičním podprsenkám přinést ženám lepší podporu a pohodlí.

McKeenová si začala s touto myšlenkou hrát od roku 2007, kdy navštívila chiropraktika kvůli nepohodlí z celodenního nošení podprsenky. Zjistila, že problém způsobuje drát uvnitř podprsenky, který se v podprsenkách vyskytuje od třicátých let minulého století. McKeenová se rozhodla tento prvek zcela odstranit.

Finální podoba podprsenky Evelyn & Bobbie je tedy bez drátů a žena si může vybrat, zda chce mít verzi s ramínky nebo bez. Podprsenka je navržena tak, aby používala k podpoře hrudník a trup ženy. Není tak třeba se spoléhat na ramena, aby držela veškerou váhu prsou.

Navíc se podprsenky neřídí standardními velikostmi. V Evelyn & Bobbie totiž vytvářejí 3D modely prsou stovek žen všech velikostí a na základě toho vyvíjejí algoritmus, který vytvoří ideální podprsenku každé ženě na základě měření.

Aby si McKeenová ověřila správnost své teorie, že jde na to správně, představila svůj koncept na Kickstarteru, kde chtěla vybrat 88 000 dolarů. Nakonec se jim podařilo vybrat více než 400 000 dolarů. Podprsenky jsou navíc dodávány v různých barvách kůže a předběžně jsou k dispozici za 188 dolarů. Rozesílání objednávek začne na začátku prosince 2017.