Nástroj od Adobe vytváří osobnější zkušenosti při online nakupování

Michael Klein, director of industry strategy v rámci Adobe Marketing Cloud, zveřejnil na blogu příspěvek s podrobnostmi o jejich umělé inteligenci a programu strojového učení, který se jmenuje Adobe Sensei. Ten na základě chování zákazníka na digitální platformě dokáže přizpůsobovat jeho zážitek. Demo bude představeno na digitální maloobchodní konferenci Shop.org, která se koná v Los Angeles.

Demo ukáže, jak se mění specifický obsah na webu podle chování zákazníka na základě jeho předchozích klikání, společně s tím se zobrazuje v reálném čase obsah podle toho, co zákazník hledá. Což zahrnuje i zařízení ovládané hlasem. Program Adobe Sensei přebírá zájmy zákazníka na základě toho, co výslovně požaduje. Díky tomu by měl umět program vylepšit uživateli zážitek z nakupování.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762