Coca-Cola sponzoruje fotbalového hráče, který existuje jen v digitálním světě

Coca-Cola nově sponzoruje Alexe Huntera, fotbalového hráče, který si plní sen ve fotbalové lize. Ale na rozdíl od ostatních hráčů, Alex není reálný člověk.

Alex Hunter existuje pouze ve zvláštním režimu „The Journey“, který se poprvé objevil ve hře FIFA 17. Hráči se vtělí do role mladého sportovce, který se chystá hrát v Premier League. Hraním tak pomáháte 17letému Alexovi v jeho kariéře. V dalším vydání FIFA 18 se tak Alex Hunter konečně setká se svými digitálními fotbalovými hvězdami.

Ve hře FIFA 18 Alex představí reklamu na Coca-Cola Zero, kde se setkává se svými fanoušky, kteří nosí obrandované dresy. Toto sponzorství fiktivní postavy se tak stává jedinečným reklamním formátem. Je to mnohem zábavnější a zároveň je za tím nějaký příběh.

I když se jedná o fiktivní postavu, tak čísla potvrzují, že Hunter je další fotbalovou hvězdou. Jen v prvním měsíci od vydání hry FIFA 17 si Alex Hunter zahrál přes 124 milionů zápasů a dal přes 164 milionů gólů. Což vůbec není špatné.

Adetomiwa Edun je skutečný herec, který ztvárňuje Alexe, a je z toho nadšený.

„Je naprosto neuvěřitelné vidět ten počet lidí, kteří se zapojili do Alexovy cesty. Reakce na sociálních sítích byla fenomenální. YouTubeři během fotbalových zápasů vykřikovali Alexovo jméno. Nemůžu se dočkat, kam až povede Alexova cesta,“ dodává Adetomiwa Edun.

Kromě digitálního světa se Alex Hunter začal objevovat i na plechovkách Coca-Coly, reklamách na Facebooku a dokonce i na 3D billboardu na Times Square.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762