Dřevěné hračky pomáhají dětem naučit se programovat

Kimberly Smithová byla výzkumníkem v MIT Media Lab, kde se zaměřovala na oblast social computingu. Nyní se věnuje svému novému projektu, který pomáhá dětem se naučit programovat pomocí dřevěných desek. Inspirací se stala Montessoriovská škola neboli Montessori škola, která je postavená na myšlence, že děti jsou schopny vlastního rozvoje a že mohou dosáhnout svého nejvyššího potenciálu, pokud jsou podporovány v prostředí, které je v každé fázi jejich vývoje přesně šito na míru jejich potřebám.

Smithová spolupracovala s odborníky, aby převedla počítání do fyzické podoby, což usnadňuje dětem pochopit kódování během hraní si s hračkami. Tyto výrobky nevyžadují, aby dítě používalo obrazovku nebo jinou formu moderní technologie. Smithová spolupracovala s Yonatanem Cohenem, dalším absolventem MIT Media Lab, aby tuto myšlenku převedli na designové studio nazvané Learning Beautiful.

Studio Learning Beautiful poslalo některé své výrobky dětem k vyzkoušení v Dětské knihovně Thomase Hughse a Veřejné knihovně v Chicagu. Prodej těchto učebních her se chystá na začátku roku 2018.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762