NASA používá satelity k odhalení ohnisek malárie

V minulých týdnech jsme byli svědky devastující síly hurikánů. Ale během toho se zapomnělo na jiné nebezpečí, kterým je malárie. Malárie je životu nebezpečná nemoc, která se velmi rychle šíří přes komáry. S nárůstem stojacích vod a vlhkosti se komáři rozmnožují. Aby se tento problém dal monitorovat, tak vědci začali používat informace ze satelitů NASA, aby se pokusili předpovídat ohniska malárie.

Využívají data k vyhledávání oblastí, kde je určitý stupeň vlhkosti, kde došlo k nedávným záplavám nebo odlesňování. Taková místa jsou totiž ideálním hnízdištěm pro komáry. Přítomnost skupiny lidí také znamená, že může dojít k nakažení. Vědci se domnívají, že mohou předvídat tyto ohrožené oblasti až tři měsíce předem.

I když se stále pracuje na vylepšení sběru dat, tak tento systém by mohl pomoci předcházet nebezpečí tím, že vytvoříme aktivní a preventivní opatření dřív, než to vypukne. Prostředky by mohly jít přímo do míst, které mohou být v ohrožení.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762