Indie kapela si nechala navrhnout album ve stylu korporátní identity

Designové studio Pentagram spolupracovalo s indie kapelou The National na jejich sedmém albu, které nese název Sleep Well Beast. A to vskutku zajímavou formou. Vytvořila totiž vizuální jazyk ve formě korporátního brandingu. Kapelu The National totiž napadlo, že by mohlo být zábavné, kdyby si kapela najmula velkou brandingovou agenturu, aby jim vytvořila kompletní firemní identitu.

Pentagram zkrátil jméno kapely na název firmy „Ntl.“, jako by se kapela nabízela na akciových burzách. Poté jim navrhla obal desky, propagační materiály, značkové zboží a také nějaké vybavení do kanceláře jako jsou sešívačky nebo lepící pásky. Na obalu desky najdete černobílou fotografii domu, což je bývalá stodola v Hudsonu, kde se nahrávalo album.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762