Hra Sea Quest Hero pomáhající ve výzkumu demence má svoji VR verzi

Pokud neznáte mobilní hru Sea Quest Hero, tak se jedná o aplikaci na chytré telefony, v níž se snažíte pomáháte mořeplavci brázdit vody moří a oceánů. V rámci této hry musíte uplatnit zejména svůj postřeh a smysl pro orientaci. Zhoršení schopnosti prostorové orientace je totiž jedním z průvodních jevů Alzheimerovy choroby, která je nejčastější příčinou demence. Tato hra tak umožní vědcům získat celosvětově nejrozsáhlejší soubor dat, která jim následně pomohou při výzkumu a léčbě demence.

Nyní přichází verze i pro VR, která umožňuje sledovat jiné detaily, jako jsou pohyby očí a podrobnější reakce. Zároveň tím můžete sledovat, jak se lidská mysl orientuje v bludišti. Díky tomuto výzkumu financovaném nadací Alzheimer’s Research UK mohou vědci zjistit, co se děje s mozkem, když se projeví demence. Vědcům k získání dat stačí minimálně dvě minuty hry, které by za normálních okolností vyžadovaly 5 hodin výzkumu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762