Chytré brýle, které dokáží váš nos proměnit v ovladač

Vývojáři v technologickém průmyslu měli obtížné chvilky, když se snažili vytvořit chytré brýle, které by seděli průměrnému člověku, aby jej mohl používat po celý den. Nová studie, nesoucí název Itchy Nose: Discreet Gesture Interaction using EOG Sensors in Smart Eyewear, naznačuje techniku ovládání chytrých brýlí pomocí gest na nosu.

Ve studii se autoři zaměřili detailně na to, jak naprogramované brýle mohou rozlišovat rozdíly ve škrábání, mačkání a držení nosu konečkem prstu. Uživatel například v brýlích uvidí příchozí zprávu z telefonu a uživatel přejetím nosu může ignorovat zprávu, aniž by musel nějak posovat nebo se dotýkat brýlí. Ve studii jsou popsány brýle, které dokáží rozpoznat ruční gesta po 90 % celkového času.

Na projektu se podíleli počítačoví vědci z celého světa, kteří studují na univerzitách KAIST, University of St. Petersburg. Andrews, Georgia Institute of Technology a Keio University.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762