Vegani si mohou koupit jídlo ve znovupoužitelných nádobách

Město New York je v lecčem napřed a může být zajímavou inspirací pro všechny. Zejména co se týče gastronomie. Jídlo s sebou už nabízí kdejaká firma, ale vegani tolik možností nemají. Proto se tohle rozhodl změnit startup Tyme a začal vyrábět veganské pokrmy, které jsou vyskládané do dóz podobných zavařovačkám.

Toto minimalistické balení obsahuje název společnosti na jedné straně a na víku najdete nutriční hodnoty. Všechno uvnitř je zdravé a v jedné z dóz najdete například soba nudle, falafel a černou rýži se zeleninou. Startup chce svými produkty změnit způsob, jakým lidé vnímají veganskou stravu. Ukazují tak, že i bezmasé pokrmy mohou být chutné.

Ale toto balení tu není jen od toho, aby se s ním mohli lidé chlubit na Instagramu. Startup sbírá dózy zpět, aby je mohl znovu použít. Zákazníci za to dostanou slevu 1 dolar na další jídlo (každé jídlo nyní stojí 10 dolarů). Společnost také kompostuje biologicky odbouratelné příbory a zbylé potraviny, takže pokud něco zákazníkům zbyde v dóze, mohou to tam při návratu nechat.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762