Časopis Sense Familiar umožňuje čtenářům cítit vůni lidí

Nový časopis nesoucí název Sense Familiar nabízí zážitek nejen pro oči, ale také i pro další smysl, kterým je čich. Stylistka Isabel Bonnerová spolupracovala s fotografem Alecem McLeishem na podobě časopisu. K tomu designér Joshua Checkley a květinář a Timothy Dunn vytvořili samolepky, které doplňují časopis o vůně. Časopis představuje šest kreativců s výraznou vůní, která je s nimi spojena. Každý z nic byl vyzpovídám a stylizován Bonnerovou.

Bonnerová se chtěla pustit do tohoto projektu, aby vytvořila interaktivní a smysluplnější dílo, které pomáhá představit hlouběji komplikovanost lidí. V módním a kreativní světě není často zapojena vůně. Místo toho jsou lidé přehlceni po vizuální stránce. Ale podle výzkumníků je to právě vůně, která je nejsilnějším prvek k oživení vzpomínek a emocí. Bonnerová chtěla tento prvek využít k tomu, aby dokázal individualizovat profily lidí a dal jim ještě větší lidský nádech.

Výroba časopisu Sense Familiar byla však pro Bonnerovou velmi vyčerpávající, protože zjistila, že výroba jedné vůně trvá nejméně jeden rok. Takže vytvoření šesti vůní zabralo spoustu úsilí a energie.

Ale nakonec se tato práce vyplatila. Po vydání časopisu se mezi čtenáři vzbudil velký zájem o vůně. Takže dalším projektem bude, že čtenáři získají přístup k vůním a stanou se součástí tohoto zážitku výroby.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762