Získejte designovou inspiraci pomocí této karetní hry

design(human)design je hra vyvinutá společností MIT Media Lab, která pomáhá inspirovat designéry s náhodnými, ale účelnými výzvami. Například je třeba navrhnout značku inspirovanou východní medicínou, která reaguje pomocí wireframů ve Photoshopu. Hra náhodně přichází s nápady pro pět kategorií, na kterých je postavený design: artefakt, inspirace, zkušenosti, atributy a médium.

Na webová stránce si můžete nechat vygenerovat novou sadu úplně náhodných atributů. Pokud vám přijde nějaký atribut náročný, tak jej lze změnit samostatně. Pokud se vám líbí daný výběr, tak si kombinaci můžete uložit pro pozdější použití. Fyzická verze hry používá soubor pěti balíčků karet, ze kterých si uživatelé mohou vybrat. Projekt byl inspirovat designérským procesem v Cambridge, pobočkou IDEO a dadaistickým uměním (spojující náhodně vybrané artefakty, ze kterých vzniká nové umění).

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762