Nová platební aplikace od Google využívá zvuk pro převod peněz

Společnost Google představila v Indii novou platební službu na mobily, která se jmenuje Tez a přichází s několika zajímavými funkcemi. Využívá totiž technologii zvanou audio QR, která využívá spárované zvuky na různých telefonech, aby se zajistila identifikace uživatelů, mezi kterými má dojít k bezpečné platbě. Google říká, že audio QR funguje podobně jako QR technologie, jen je rychlejší a bezpečnější. Zvuky nejsou slyšet lidským sluchem, protože jsou postavené na ultrazvukových frekvencích.

Dále služba obsahuje Cash Mode, což je vychytávka, která umožňuje výměnu peněz mezi dvěma uživateli Tezu, aniž by docházelo ke sdílení citlivých osobních údajů jako jsou čísla účtů nebo telefonní čísla.

Služba Tez byla vytvořena speciálně pro Indii, protože zde vláda v loňském roce oficiálně zakázala vysokohodnotné bankovky v hodnotě 500 a 1000 rupií (v celkové hodnotě došlo ke zrušení bankovek za neuvěřitelných více než pět bilionů korun). To zvýšilo zájem o digitální transakce. Google Tez používá standardní systém placení UPI (Unified Payments Interface) a díky tomu spolupracuje se všemi 55 indickými bankami.

Google Tez je v současnosti k dispozici na systémy Android a iOS. Je k mání však zatím jen v Indii, ale Google prý plánuje zavedení v dalších zemích včetně Vietnamu, Indonésie a Thajska.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762