Obchod s volně prodejnými produkty se snaží snížit množství odpadu z obalů

Earth.Food.Love je název rodinného podniku v městečku Totnes, který spadá do hrabství Devon ve Velké Británii. Tento obchůdek prodává více než 150 nebalených ekologických produktů, díky čemuž nedochází ke vzniku odpadků.

Funguje to tak, že zákazník si přijde s vlastními obaly jako je například stará láhev nebo dóza od zmrzliny, které poslouží jako obal na zboží, které si chtějí koupit v obchodě. Earth.Food.Love. nabízí vše od koření, přes sušeného ovoce a ořechy, mouku, cukr, těstoviny, fazole, ocet až po olej.

Stačí se držet jednoduchých kroků. Nejdříve zvážíte nádobku, se kterou jste přišli. Poté ji naplníte potřebným zbožím a nádobku znovu zvážíte. Přístroj vám vytiskne štítek s cenovkou a váhou zboží. Nakonec už stačí u pokladny zaplatit. Pokud nemáte nějakou nádobu, tak v obchodě se rovněž prodávají biologicky rozložitelné papírové tašky.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762