Řasy z tohoto bioreaktoru by mohly být potravinou budoucnosti

Space10, laboratoř zaměřující se na inovace, která spadá pod IKEA, vytvořila bioreaktor zvaný Algae Dome. Ten měl premiéru začátkem září v Kodani. Jedná se o téměř 4 metry vysokou konstrukci, která obsahuje zelené mikrořasy ve fotobioreaktoru.

Podle SPACE10 mají řasy potenciál se stát udržitelnou potravou budoucnosti, která je bohatá na živiny, vitamíny, minerály a obsahuje dvakrát více bílkovin než maso. Zároveň pomáhá snížit škodlivé skleníkové plyny v atmosféře (které vznikají zejména chovem krav). Jedná se o nejrychleji rostoucí rostlinu, která může růst kdekoliv. Dokonce i ve znečištěné vodě. Za tři dny vyrobil Algae Dome 450 litrů řas. Tento prototyp je tak názornou ukázkou, jak by mohlo vypadat udržitelné zemědělství v budoucnu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762