Google vytvořil test odhalující příznaky klinické deprese

Mary Giliberti, generální ředitelka Národní aliance pro duševní choroby, představila v hostujícím příspěvku na blogu Google nástroj, který umožňuje lidem zkontrolovat během 10 minut, zda trpí depresemi. Dotazník PHQ-9 byl integrován do vyhledávače Google.

Jedná se o samodiagnostický nástroj, který klade otázky a na základě nich se snaží objevit příznaky klinické deprese. PHQ-9 (Patient Health Questionnaire-9) je velmi často užívanou metodou pro monitorování depresivní poruchy pro klinické i výzkumné účely, která byla poprvé vytvořena v roce 1999 na Kolumbijské univerzitě jako způsob, jak prozkoumat jednotlivce. Jedná se o standardní sadu devíti otázek. V tuto chvíli se test objevuje pouze ve výsledcích vyhledávání v anglické verzi Google, když začnete vyhledávat výrazy jako „clinical depression“ nebo „depression“.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762