Toto zrcadlové nádobí dokáže změnit vaše stravovací návyky

Studio Playfool se zaměřuje na unikátní twisty odkazující na současné problémy. Nyní chce pomocí psychologické hříčky vyřešit globální problém s nedostatkem jídla tím, že vyrobil reflexní nádobí, které ve vás vyvolá pocit, že jste snědli víc, než ve skutečnosti. Autoři pojmenovali tento projekt Half / Full.

Koncept Half / Full se zaměřuje na rozřezané talíře, misky a šálky vejpůl, přičemž odstraněnou polovinu nádobí nahradí zrcadlo, které odráží obsah nádoby. Tento neobvyklý vizuální trik vyvolá v člověku pocit, že zkonzumoval dvakrát tolik, než ve skutečnosti měl a cítí se mnohem plnější. Pravidelným používáním těchto nádob by mohlo změnit apetit člověka, takže začnou jíst méně a tím více jídla se dostane i na ostatní.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762