Umělkyně proměnila pečivo ve funkční lampy

Mnoho lidí nedá dopustit na čerstvou bagetu ke snídani. Nyní mohou gurmáni svou lásku vyjádřit prostřednictvím vlastní bochníkové lampy, která je vyrobená ze skutečného pečiva.

Umělkyně Yukiko Morita představila tyto formálně jedlé lampy na výstavě interiérového designu Maison et Object 2017. Morita je bývalá pekařka, takže svou vášeň proměnila do svého nového díla tak, že upekla bochníky a ty přeměnila na lampy. Kolekci produktů nazvala Pampshade.

Výroba byla jednoduchá. Po upečení a vychlazení se odstranila vnitřní část. Na celé pečivo se pak nanesla vrstva pryskyřice, která zabrání hnilobě, a nakonec se přidaly LED světla a baterie. Morita musela vyrobit 300 prototypů, než dosáhla správného řešení.

Pampshade kolekce obsahuje nyní sedm typů lamp a zákazníci si je mohou pořídit i mimo Japonsko. Malé chleby a croissanty stojí 6 760 ¥ (přibližně 1300 Kč), zatímco větší chleby a bagety se pohybují od 16 200 ¥ do 20 410 ¥ (3 200 až 4 000 Kč).

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762