Získejte umělecké dílo výměnou za vaše osobní data

Umělec Ben Eine nedávno otevřel obchod se svým uměním, kde si za peníze nic nekoupíte. Aby si zákazníci mohli koupit nějaké umění, tak v rámci obchodu Data Dollar Store se musí vzdát svých osobních údajů. Tento obchod vznikl ve spolupráci s Kaspersky Lab a má změnit lidem pohled na informace, které často poskytují velkým korporacím.

Obchod byl otevřen na stanici metra Old Street v Londýně. U vchodu vám asistent ukáže možnosti nákupu. Pokud si budete chtít pořídit hrnek, tak stačí zaplatit třemi fotografiemi nebo screenshoty vaší poslední textové nebo e-mailové konverzace. Pokud budete chtít tričko, tak musíte zaplatit třemi naposled pořízenými fotografiemi nebo ukázat tři poslední odeslané zprávy. Dále můžete dát asistentovi telefon a ten vybere pět fotografií, které se potom budou promítat po dva dny na veřejné obrazovce. Za to dostanete obraz za 150 liber.

Sám umělec má jednoznačný názor. Ten by nikdy nevyměnil obraz za pět fotografií z jeho soukromí. Proto se tímto způsobem rozhodl zvýšit povědomí o riskantních výměnách informací, které se neustále dějí. Ať už vědomě nebo nevědomě. Podle výzkumu společnosti Kaspersky Lab se 74 procent respondentů nezajímalo o zabezpečení dat, 41 procent z nich nemělo vůbec ochranu před potenciálními hrozbami a 20 procent se stalo obětí kyberkriminality.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762