Módní startup chce nabízet ženám oblečení na míru

Každý sní o tom, že najde oblečení, které dokonale sedí na tělo. Ale v módních domech najdete většinou sériově vyráběné oblečení, které je spíš univerzální dané velikosti. Proto se firmy snaží poslední dobou přijít s různým technologickým řešením, které nabídne zákazníkům oblečení na míru a za rozumnou cenu. Nyní se však v této oblasti objevil zajímavý startup jménem Frilly, který se domnívá, že našel vzorec, jak by to mohlo fungovat. Právě zveřejnil módní kolekci, která ženám umožňuje zcela jej upravit podle jejich představ.

Zákazníci si mohou vybrat délku, styl, barvu a typ látky u všech produktů v nabízené kolekci. Značka využívá 3D simulaci, která zákaznicím nabízí, jak oblečení vypadá a na něm lze provádět konkrétní úpravy.

Všechny položky jsou na zakázku vyráběny v Číně, kde jeden krejčí zpracovává každý kus oblečení individuálně od začátku do konce. Látky jsou dováženy z Itálie, Japonska, Indie, Španělska a Francie. Poté je oblečení do dvou týdnů dodáno přímo zákazníkovi.

Designéři ve Frilly vytvářejí každou sezónu nové oblečení, aby vyhovovalo daným potřebám. Ceny oblečení závisí na typu látky, kterou si zákazník vybere. Takže se výsledná cena může pohybovat od 100 po několik set dolarů. Společnost doufá, že na míru navrhované oblečení se v budoucnu stane mainstreamem.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762