Mercedes-Benz integroval do své navigace službu what3words

Pokud nevíte, co je what3words, tak se jedná o trojslovný lokalizační systém, který nahrazuje klasický systém názvů ulic a orientačních čísel. Funguje tak, že planetu rozdělil do mřížek o velikosti 3 x 3 čtverečních metrů a každá mřížka má svůj snadno zapamatovatelný trojslovný kód. Tento projekt vznikly zejména kvůli tomu, že na světě existují místa, kde nejsou adresy. Jedná se především o rozvojové země a místa s velkým počtem slumů.

Nyní what3words spolupracuje s Daimlerem, aby integrovali systém do navigace vozů Mercedes-Benz. V tuto chvíli je totiž navigace dostupná jen v mobilních telefonech. Řidiči tak budou moci použít navigaci přímo ke vchodu budovy nebo konkrétní parkovací místo (což se vám s normální navigací nepodaří). A samozřejmě vás auto bude moci nasměrovat do míst, kde nejsou názvy ulic.

Mercedes-Benz je prvním výrobcem automobilů, který do svých vozidel instaluje navigaci what3words. Společnosti tvrdí, že s touto novou navigací se výrazně zlepší přesnost a efektivnost hlasových příkazů. Takže už by se nemělo stávat, že vás navigace dopraví na špatné místo.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762