Data-driven kalkulačka dokáže vytvořit lepší důchodový plán

Výpočet starobního důchodu není zrovna vždy správný, protože závisí na více faktorech. Od ekonomiky až po délku zaměstnání člověka. Nová poradenská společnost United Income využívá speciální software a data k optimalizaci dlouhodobého penzijního fondu.

Tradiční penzijní plány se totiž zaměřují pouze na plat člověka a na to, kolik chce ušetřit. Poté už jen ukazují růst peněz v průběhu času. Podobně tomu tak je u United Income, ale do toho bere v potaz i odhadovanou délku života člověka a kdy bude chtít člověk jít do důchodu. Takže je tam více proměnných s ohledem na zdraví a výdaje člověka.

United Income v tuto chvíli doporučuje své služby zákazníkům ve věku od 55 do 70 let, protože ti už začínají zvažovat, kdy půjdou do důchodu a vědí, jak se právě vypořádat se svým sociálním zabezpečením.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762