Skener dokáže identifikovat, od čeho máte skvrnu oblečení

Německá technologická společnost Bosch představila nové skenovací zařízení, které umí zjistit, zda jste si polili košili vínem nebo těstovinovou omáčkou a na základě toho doporučí nevhodnější způsob vyčištění.

Zařízení se jmenuje X-Spect a dokáže zjistit složení tkaniny, skenuje skvrny a odhalí tak, co se na látce nachází. Zařízení váží přibližně 225 gramů a svým tvarem připomíná dálkový ovladač od televize. Malá obrazovka a tlačítka umožňují přístup k funkcím.

X-Spect však není užitečné jen na odstranění skvrn. Společnost Bosch uvádí, že je to také vhodný nástroj pro lepší péči o oblečení, které vám díky tomu vydrží déle. Po naskenování daného oblečení odešle přístroj informace do pračky, která zoptimalizuje teplotu a počet otáček pro ideální vyčištění oděvu.

Společnost přiznala, že zařízení X-Spect bude moci v budoucnu skenovat potraviny, čímž umožní uživateli zjistit, jestli je jejich ovoce a zelenina zralá a připravená ke konzumaci. Zatím však není k dispozici žádná informace o ceně ani datum uvedení do prodeje.