V Japonsku můžete navštívit hotel, kde vás obsluhují roboti

Pokud si myslíte, že Japonsko dosáhlo svého technologického vrcholu, tak vás čeká ještě spoustu překvapení. Japonci totiž přišli s hotelem, který je provozovaný roboty. Hotel Henn-Na se nachází ve městě Sasebo v prefektuře Nagasaki.

Jeho majitel Hedeo Sawada postavil úspěch hotelu na jedinečném záměru svého hotelu. Hosté se mohou těšit na sérii robotů, se kterými se setkáte od recepce až po ložnici. Na recepci si můžete vybrat ze tří robotů. Jeden ženský robot mluví japonsky, ostatní dva roboti mluví anglicky.

Mezi dalšími roboty najdete robota, který se postará o vaše zavadla, číšníka, Tapia robota (ten/ta hlídá teplotu pokoje a umožňuje měnit televizní kanály) a samozřejmě robota starající se o odpad.

Sadawa plánuje v budoucnu dalších 100 hotelů. Samozřejmostí opět bude, že se tam z 90 % setkáte s roboty. Sadawa se totiž domnívá, že to zvyšuje efektivitu a snižuje množství odpadu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762