V Egyptě bude postavené zemědělské město pro zvýšení udržitelnosti

Egypt v Korea-Arab Society uzavřel dohodu s Jižní Koreou, podle které vyčlenění 311,4 tisíc hektarů egyptské půdy pro zemědělské město. To se bude skládat 50 000 chytrých skleníků, odsolovacích polí, solárních elektráren, zařízení na výrobu krmiv a zařízení na pěstování stévie, což je rostlina používaná jako sladidlo místo cukru.

Smlouva byla podepsána 15. srpna a toto zemědělské město by mohlo být postaveno během šesti měsíců za zhruba 10 miliard dolarů. Jedná se o inženýrské odhady. Plán je vybudovat zařízení v Katarské proláklině, kde je půda kolem Nilu známá pro svou bohatost.

Podle egyptského předsedy vlády Sherifa Ismaila bude výstavba projektu využívat moderní technologie, aby zajistila, že vývojový proces bude co neudržitelnější.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762