Tyto veganské Star Wars tenisky jsou vyrobené z ananasové kůže

Po-Zu je obchod s obuví z Velké Británie, který vyrábí udržitelné veganské tenistky vyrobené z listů ananasu. Resistance Limited je kolekce tenisek s motivy Hvězdných válek, která je vyrobená díky Piñatexu. Pokud nevíte, co to je, tak se jedná o materiál vyrobený jako vedlejší produkt ananasu. Dlouhá vlákna exotického ovoce lze totiž využít jako netkanou textilii. A co nejzajímavější na tom je, že výsledný materiál velice připomíná kůži (pro se tomu říká ananasová kůže).

Limitovaná edice tenisek je k dostání ve stříbrném, černém, červeném nebo oranžovém provedení. Vyrábějí se v Portugalsku a jsou k dispozici na předobjednávku za 150 liber. V edici Hvězdných válek najdete veganské boty a pár chlupatých bot Chewbecca.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762