Klasická karetní hra byla redesignována pro barvoslepé

UNO je v zahraničí velice populární hra, kde musí hráči spojovat čísla s barvami. Tato hra se už po generace nezměnila. Až do teď. Nová verze je totiž přizpůsobená pro lidi, kteří trpí barevným viděním a nejsou schopni hrát hru kvůli problému s rozlišováním barev (nedokážou rozeznat barvu mezi červenou a zelenou). Nový balíček karet využívá ikonografický systém, který doplňuje čísla o malé ikonky, které pomáhají hráčům identifikovat barvu.

Společnost Mattel se v rámci navrhování rozhodla použít systém ColorADD, který používá ikonografii k identifikaci barev. I když tedy došlo k redesignu hry, aby byla pro všechny příjemnější, tak se jedná o minimální změny, kterých si hráči ani nevšimnou.

Nová verze hry UNO pro barvoslepé je v současné době k dispozici pouze na webových stránkách společnosti Mattel, protože si společnost není jistá, jaká bude poptávka po upravené hře.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762