Jak umělá inteligence vybírá pro Yelp nejlepší fotografie jídel

Taky jste se někdy rozhodovali, kam se vydáte na oběd podle krásných fotografií jídel jiných uživatelů? Službu Yelp jistě nemusíme představovat. Ta uživatelům nabízí přes 100 milionů fotografií s recenzemi míst po celém světě. A odhaduje se, že každý den uživatelé nahrají 100 000 fotografií. Aby tuto kolosální sbírku fotek zvládali v Yelpu spravovat, tak se zde spoléhají na umělou inteligenci, která vybírá ty nejpřitažlivější fotografie a automaticky je umísťuje na přední příčky.

Inženýři Yelpu implementovali neuronovou síť s technikami počítačového vidění, které rozpoznávají hloubku ostrosti, kontrastu a zarovnání – všechny prvky kvalitních fotografií. Po několika zkouškách vytrénovali systém tak, aby filtroval obrázky podle pravidel (fotografie restaurace bez jídla, neužitečné snímky pro uživatele a fotografie s nízkým rozlišení).

Photo Understanding team v Yelpu pokračuje v rozvoji komplexnějšího strojového učení, které zlepšuje vybrané obrázky. Letos v létě společnost přepracovala mobilní aplikaci, aby zobrazovala fotografie vybrané umělou inteligencí výrazněji na stránkách podniků.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762