Jak USA Today buduje content marketing pomocí virtuální reality

S příchodem virtuální reality se začalo objevovat spoustu inovativních společností a značek, které s touto technologií začali experimentovat. Co se však ukázalo je, že VR je dokonalým nástrojem k vytváření zážitkových příběhů, které se tak staly ideálním marketingovým formátem.

Noviny USA Today vlastní GET Creative Studio, jenž spolupracuje se značkami, pro které hledají a produkují příběhy pro jejich publikum. Tím vytvářejí povědomí o značce a zároveň dává divákům zajímavý obsah.

Tím si „zastaralé“ noviny získávají mladší publikum. Pomáhá jim zejména to, že videa mohou sdílet na platformě jako je YouTube nebo Facebook. Pravidelnost publikování jim navíc pomáhá si udržovat stálé publikum, které vyhlíží každé nové video na USA Today kanálu, aby mohli znovu zažít něco nového.

Pokud je v budoucím světě reklamy něco jistého, pak je to právě virtuální realita, která se může stát nejpoužívanějším obchodním nástrojem. Ale to jen v případě, pokud je využita správně.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762