Odpadkový koš, který dokáže automaticky třídit odpad a sbírat data

Třídění odpadu nikdy nebylo tak snadné. Bin-e je první inteligentní odpadkový koš na světě, který automaticky třídí veškeré odpadky, které se do něj vhodí, a kategorizuje je podle pravidel.

Polská společnost možná našla odpověď na snadnou recyklaci. Stroj vypadá elegantně a je dostatečně malý, aby se vešel do kancelářských prostor. To zabraňuje zaměstnancům, aby třídili odpad špatně nebo museli být nuceni oddělovat recyklovatelné věci. Společnost předpokládá, že stroj by mohl u firem zlepšit míru recyklace do konce roku 2018 až na 80 %.

Bin-e dokáže oddělit veškeré odpadky do plastů, papíru, skla a kovu. Když je odpad vložen do koše, Bin-e zjistí, o jaký druh materiálu je. Navíc jej ještě stlačí, aby se ušetřilo místo v koši. Dále je koš připojen k IoT cloudu, což umožňuje koši Bin-e ukládat a odesílat data do servisních služeb, aby věděli, zda je čas vyzvednout koš.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762