Tyto ekologické vodní taxíky mají snížit počet dopravních zácp

Zapomeňte na Uber, SeaBubbles nabízí něco nesrovnatelného. Přichází se způsobem cestování do města pomocí vodních taxíků s nulovými CO2 emisemi, bez vln a hluku.

Název SeaBubbles vám možná bude povědomý, protože výrobci už po desetiletí vyrábějí létající čluny. Nyní se rozhodli posunout se na další úroveň tak, že vyrobí prototyp vodního taxíku, který bude sloužit v rámci veřejné dopravy. Nejen, že maximalizuje využití vodních cest, ale umožní lidem se dostat do města rychlostí auta za nízkou cenu, aniž by došlo k jakémukoliv vlivu na životní prostředí, infrastruktury města a zácpám na cestách.

Prototyp byl testován na řece Seině v Paříži. Měří 4,2 metrů na délku a 2,1 metrů na šířku. Pracuje s motorem o výkonu 2×10 kilowattů a pohání ho baterie o výkonu 20 kW. Maximální rychlost vodního taxíku je 14 uzlů (cca 26 km/h). Dodává se samozřejmě i s dokovací stanicí pro nabíjení.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762