Dream Pops představuje svoji vizi, kam smeřuje budoucnost zmrzlin

Pokud se podíváme na historii zmrzliny, tak ta nezačala kupodivu v Itálii, ale v Číně již 3000 let před naším letopočtem. Do zbytku světa ji zavedl až Marco Polo. Nyní díky technologiím začíná nový zmrzlinový boom, čehož si všiml i David Marx, která začal tvořit nové receptury, textury a výrobní procesy zmrzliny. Věří totiž, že je čas na to, aby se zmrzlina stala hezčí, moderní a zdravější. Proto založil společnost Dream Pops.

Celý nápad vznikl z molekulární gastronomie před 12 lety. Potraviny se náhle začaly přetvářet, aby měly zcela nový vzhled. To Davida jako odborníka na potraviny a marketingového specialistu okamžitě zaujalo. Během posledních tří let navrhl více než 100 různých receptů, z nichž některé jsou dezerty na špejli. Vyrobil i Pan Asia, což je dezert založený na kokosovém mléce s pandanovými listy, citrónovou trávou, zázvorem, chilli a thajskou bazalkou, který se sladí výhradně rýžovým sirupem.

David Marx si na pomoc přizval tříhvězdičkového šéfkuchaře Juana Amadora, který se pokusil obyčejnou zmrzlinu povznést na něco ve stylu ozdobeného koktejlu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762