Minimalistické pracoviště postavené přímo pod mostem

Nábytkářský designér Fernando Abellanas vytvořil ve španělské Valencii pracovní prostor pod mostem, aby ukázal, že díky designu mohou být kreativně využity i prázdné a ošklivé prostory.

Fernando navrhuje nábytek pro svou značku Lebrel a v rámci toho se věnoval i pop-up pracovišti. Plánovači měst se možná budou chtít tímto dílem inspirovat, protože jde o něco zcela mimořádného. Kdo by si pomyslel, že by někdo mohl pracovat na místě, které visí pod mostem?

Jak to funguje? Abellanas musel postavit horizontální výtah, který mu umožní se dostat z jednoho konce mostu k jeho pop-up studiu. Na druhém konci na něj čeká minimalistické pracovní studio s pracovním stolem, židlí a policemi. Výtah navíc krásně zapadá do celkového konceptu, takže slouží jako podlaha i zdi kolem pracovny.

I když to vypadá jako skvělý nápad, jak z ničeho udělat něco, ale bohužel městskou správou to nebylo schváleno, takže to může být kdykoliv odstraněno. Přesto se Fernando rozhodl pokračovat vyrábět další taková studia po celé Valencii, ale jejich místa budou překvapením.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762